Tezsiz Yüksek Lisans Projesi

Tezsiz Yüksek Lisans Projesi, diğer adı ile bitirme projeleri, ön lisans ya da Tezsiz Yüksek Lisans Programlarında öğrencilerin proje hazırlama ile programlarını bitirebilmeleri için talep edilmektedir. Tezsiz Yüksek Lisans için hazırlana Bitirme Projelerindeki en önemli unsurlardan birisi kaynak taraması yapılarak elde edilen bilgilerin derlenmesi, bu bilgilerin bir araya getirilerek değerlendirilmesidir.

Bu bitirme projeleri kapsamında kalıplaşmış konulara bir çözüm getirilmesi ya da yıllar boyunca tartışılan bir konuya bir açıklık getirilmesi beklenmemektedir. Bu nedenle hocaların da beklentisi üzerine daha kolay ulaşılabilen veriler ve bilgiler aracılığı ile sonucunda kolay ulaşılabilecek bilimsel bir araştırma yapılmaktadır. Tezsiz Yüksek Lisans Projeleri kapsamında yapılan çalışmalar veri toplamayı, literatür araştırmasını ve eldeki bilgilerin bilimsel yöntemlerle analiz edilmesini ve belirli sonuçlara ulaşmayı gerektirmektedir. Bu süreçte yapılan araştırmalar yazıya dökülürken üniversitelerin yazım kılavuzları çerçevesinde hareket edilerek, istenilen düzene uygun ve intihalsiz çalışmalar ortaya koymaktayız.

Tezsiz yüksek lisans projeleri, ön lisans programlarında ve tezsiz yüksek lisans programlarında öğrenim gören öğrencilerden talep edilmektedir. Projelerin tez çalışmalarından farkı genellikle bir jüri karşısında sunulma zorunluluğunun bulunmamasıdır. Ancak projelerin de birer bilimsel çalışma olması nedeniyle tezlerde gösterilen özen aynı şekilde proje ve ödev hazırlama hususunda da dikkate alınmaktadır.

Tezsiz Yüksek Lisans Projesi Hazırlama Süreci

Tezsiz Yüksek Lisans Projesi hazırlama sürecinde, öğrenim hayatına devam eden öğrenciler, derslerinin getirdiği sorumluluklar, sınav dönemlerinin yanı sıra proje hazırlamak zorunda kaldıkları için özellikle zaman konusunda sorunlar yaşayabilmektedirler. Ayrıca bir yandan çalışma hayatında yer alırken diğer yandan Tezsiz Yüksek Lisans yapan kişiler de zaman ve teknik bilgi konularında sorunlarla karşılaşabilmektedir. Tezsiz Yüksek Lisans yaparken yaşanılan bu tür sorunlar nedeniyle, amacınıza ulaşmada kolaylık sağlamak için ekip arkadaşlarımızla sizlere danışmanlık ve yazım hizmeti sunuyoruz. Böylece siz eğitim ve iş yaşamınıza devam ederken biz de yükünüzü azaltmaya yardımcı oluyoruz.

Bitmiş projelerin veya ödevlerin “Powerpoint” sunumu veya poster haline getirilmesi konusunda da sizlere destek olmaktayız. Tek yapmanız gereken, sunumu yapılacak konunun adının belirtilmesi veya sunumda olmasını istediğiniz içeriğin ve materyalin bize ulaştırılmasını sağlamaktadır. Bu konuda her zamanki gibi ofisimizde yüz yüze görüşme ile daha sağlıklı bir çalışmanın ortaya çıkarılabileceği inancındayız.

Online Destek
1
Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba,
İzmir Tez Merkezine Hoş Geldiniz...