Ödev Hazırlama

Bitirme projeleri, ön lisans programlarında ve tezsiz yüksek lisans programlarında öğrenim gören öğrencilerden talep edilmektedir. Projelerin tez çalışmalarından farkı genellikle bir jüri karşısında sunulma zorunluluğunun bulunmamasıdır. Ancak projelerin de birer bilimsel çalışma olması nedeniyle tezlerde gösterilen özen aynı şekilde proje ve ödev hazırlama ve baskı hususunda da dikkate alınmaktadır.

Ödev Hazırlama Süreci

Ödev hazırlamak, birçok öğrenci için akademik yaşantısında önemli zaman harcadığı yorucu bir süreçtir. Bu nedenle ödevlerin yapılması sonucunda ulaşılacak başarı, öğrencinin akademik başarısında önemli rol üstlenmektedir. Ödev hazırlama sürecinde doğru yöntemleri kullanmak, ödevin tamamlanması için gerekli bilgi ve beceriyi nasıl en doğru ve hızlı şekilde edineceğinin bilgisine sahip olmak gereklidir. Bu koşul, hem ödevlere harcanan süreyi kısaltacak hem de öğrencinin başarısını arttıracaktır. Bu bakımdan İzmir Tez Merkezi olarak tüm ödevlerinizin hazırlanması süresince uzman kadromuzla sizlere danışmanlık sağlamayı amaçlıyoruz.

Özellikle öğrenim hayatına devam eden öğrenciler hem derslerin getirdiği yükler hem de projeler nedeniyle zorluklarla karşı karşıya kalmaktadırlar. Yüksek lisans veya doktora yapan ve çalışma hayatında bulunan kişiler için de benzer şekilde en büyük sorunların başında gelen “zaman” ve “teknik bilgi eksikliği” nedeniyle ekip arkadaşlarımızla sizlere danışmanlık ve yazım hizmeti sunuyoruz. Böylece sizler eğitim ve iş yaşamınıza devam etme yolunda bizler yükünüzü azaltmaya yardımcı oluyoruz.

Bitmiş projelerin veya ödevlerin “Powerpoint” sunumu veya poster haline getirilmesi konusunda da sizlere destek olmaktayız. Tek yapmanız gereken, sunumu yapılacak konunun adının belirtilmesi veya sunumda olmasını istediğiniz içeriğin ve materyalin bize ulaştırılmasını sağlamaktadır. Bu konuda her zamanki gibi ofisimizde yüz yüze görüşme ile daha sağlıklı bir çalışmanın ortaya çıkarılabileceği inancındayız.

Farklı Alanlara Yönelik Ödev Hizmeti

Genellikle tezli ve tezsiz yüksek lisans seviyesinde öğrencilerin işletme, ekonomi ve finans, kamu yönetimi, beden eğitimi ve spor, eğitim bilimleri, mühendislik, psikoloji, tıp gibi birçok alana ait ödevlerine yardımcı olmaktayız. Ayrıca doktora düzeyindeki konularda hazırlanması istenen ödevlere de yardımcı olmaktayız. Uzaktan eğitim gören öğrenciler için de ödev ve proje hizmetleri sunmaktayız.

Bunlara ek olarak essay ve assignment ödevleri yazmak bakımından üniversite öğrencilerine hizmet sunuyoruz. Ödev dili İngilizce olan konularda makale ve essay yazımı, rapor hazırlama ve sunum hazırlama hususlarında da sizlere yardımcı olmaktayız.

Hizmet verdiğimiz diğer bir alan ise çizim ve tasarım ödevleri ve projeleridir. AutoCAD, Photoshop, 3DMax gibi programlarla mimarlık, makine, elektrik elektronik, inşaat mühendisliği öğrencilerine çizim ve tasarım desteği vermekteyiz.

Ücretli ödev ve proje yaptırmak istiyorsanız, konuya göre farklılaşan ücretler ve süreler için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Ödev konusunun belirlenmesi veya bizden istediğiniz konuya ait ödevlere ait fiyatlar ve süreler için kısa sürede tarafınıza dönüş sağlıyoruz.

Ödev Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Ödev hazırlama süreci, bir öğrenciye verilen bir konuda metin ve sunum hazırlamak şeklinde olması yanı sıra birden fazla öğrenciden meydana gelen gruplar oluşturularak da yapılabilmektedir. Ödev veya proje ödevleri yüksek lisans, doktora veya uzmanlık tezleri kadar kapsamlı olmamasına rağmen ödev hazırlama sürecinde de bazı zorluklar yaşanabilmektedir. Ödevlerin hazırlama teknikleri de diğer akademik çalışmalarla benzer yöntemleri içermektedir.

Tezlerde olduğu gibi ödev ve projelerde etik kurallara uygunluk ve özgün çalışmaların hazırlanması temel önceliktir. Ödevlerde yine tezlere benzer biçimde iyi bir literatür taraması yapılması ve konuya ait yeterli kaynağa sahip olunması gereklidir. Bu nedenle İngilizce bilgisi ile yabancı literatüre de hakim olmak önemli bir avantajdır. Yine tez yazımında olduğu gibi üniversitelerin kendine özgü yazım kuralları mevcuttur.

Ödev ve proje hazırlama konusunda öğrenciler genellikle çok fazla bilgi ve deneyime sahip değildir. Ödev konusunda danışmanlardan gerekli desteği alamayan öğrenciler için de bu durum ciddi sıkıntılar oluşturmaktadır. Bu zorlu süreçte size destek olabilecek bilgili, deneyimli ve profesyonel kişilere ihtiyaç duyulmaktadır. Ödevlerinizin hazırlanması konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, İzmir Tez merkezi ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Online Destek
1
Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba,
İzmir Tez Merkezine Hoş Geldiniz...