Tez Yazan Yerler

Tez yazan yerler başlıklı bu yazımızda Türkiye genelinde son yıllarda moda olan tez yazma işlemi her geçen gün türemekte olduğunu fakat bu noktada tez merkezlerinin yalnızca web sitelerine değil aynı zamanda gerçekten var olup olmadıklarını da sorgulamak gerekmektedir.

İzmir Tez Merkezi olarak kurumsal bir yapı şeklinde hizmet vermekteyiz. sunmuş olduğumuz hizmetlerimiz sadece lisans tezi, yüksek lisans tezi, doktora tezi ve uzmanlık tezi ile sınırlı kalmamakta olup yapmış olduğumuz yatırımlar doğrultusunda tez baskıları ve istatistiksel analiz hizmetleri sunmaktayız.

İzmir Tez Merkezi olarak bizlerde internette yerimizi almış olmamıza rağmen 2001 yılından günümüze müşterilerimize ya da okurlarımıza gerek sosyal medya hesaplarımızdan gerekse iletişim araçlarından bu konu ile ilgili dikkat edilmesi gereken her şeyi anlatmaktayız.

Tez yazan yerler hakkında dikkat edilmesi gereken şeyler.
  • Ofisleri konusunda yada konumu hakkında şeffaflık göstermek zorundadır.
  • Sizlerle sadece cep telefonu, whatsapp yada herhangi bir iletişim aracı ile değil yüz yüze görüşebilme imkanı sağlaması gerekmektedir.
  • Sizlere devamlı olarak belirli periyotlar doğrultusunda tezinizin ilerleyişi hakkında bilgilendirmede bulunmaları gerekmektedir.
  • Tezinizi yazan kişiler ile görüşme imkanı sağlaması gerekmektedir.

önce , wpntr tarafından

Tez Merkezi Güvenilir mi ?

Tez merkezi güvenilir mi diye düşünüyorsanız eğer güvenilirlik olgusu değişkenlik göstermektedir. Tez merkezlerinin tarihi geçmişlerini sorgulamanız gerektiğini açıkça ifade edebiliriz.

Her sektörde olduğu gibi ne yazık ki bu sektörde de dolandırıcılar yada işin ciddiyetini kavrayamamış olan bazı yerler bulunmaktadır. Bu yüzden de iletişim numaralarının sabit hat olmasına, kurumun bir işletme olup olmadığına ayrıca sizlerle gerek ilk görüşmeniz olsun gerekse de işinizin ilerleyişi esnasında yüz yüze görüşmeye açık olabilecek yerler ile çalışmalarınızı sürdürmenizi tavsiye ederiz.

İzmir Tez Merkezi olarak 2001 yılından bu yana kurumsal olarak hizmet vermekteyiz. Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık Tezi gibi alanlarda sunmuş olduğumuz hizmetlerimiz ile sunum, proje, baskı ve ciltleme işlemlerinde de siz değerli müşterilerimize yardımcı olmaktayız.

önce , wpntr tarafından
tez nedir

Tez Nedir ?

Tez Nedir sorusuna cevap olarak tez, diğer bir adıyla sav, belli ön bilgilerden yola çıkarak akıl çerçevesi içinde mantıksal olarak yorumlanabilen ancak henüz kanıtlanmamış, bilimsel araştırma sonucunda doğrulanması hedeflenen düşünceler olarak tanımlanabilir. Yani tez nedir dediğimizde aslında tez, kendisini bir iddiaya dayandırarak bir öneri dile getirmektir. Yüksek Lisans sürecinde öğrencilerin yazması beklenen tez, öğrencinin araştırma yeteneğini geliştirmesi ve gerçekleştirdiği araştırma sonucunda bilime pozitif bir etki yapmasıdır. Tez yazım sürecinde bilim dünyasına yeni bir soluk getirmek ya da hali hazırda tartışılan konular üzerinde yeni yorumlar yapmak önemlidir.

Tez yazımı akademik çalışmaların meyvesi olarak düşünülebilir. Uzun süren araştırmalardan ve çalışmalardan sonra bu birikimi harmanlanır ve ortaya bir tez çıkar. Tez yazmanın belirli aşamaları bulunmaktadır. Bu aşamaların önemlilerinden biri de intihal işleminden geçirilmesidir. İntihal nedir diye merak ediyorsanız konu hakkında oluşturduğumuz içeriğe göz atabilirsiniz. İntihal işleminden başarılı bir şekilde geçen tezlerin savunması yapılabilmektedir. Savunma aşaması da başarılı bir şekilde geçildikten sonra tez başarılı bir şekilde tamamlanmış olur. 

Tez nedir ve tez çeşitleri

Akademik seviyeye göre tez çeşitleri bulunmaktadır. İlk etap, eğer lisans eğitimi görüyorsanız lisans tezidir. Lisans tezinde öğrencilerden bilime bir katkı yapmaları ya da yeni bir yorumlama yapmaları beklenmez. Bu öğrenciler için önemli olan bilimsel araştırma yöntemlerini öğrenmek ve başarılı bir şekilde uygulamaktadır. Aynı zamanda yüksek öğrenimine devam edecek olan öğrenciler ileride yoğunlaşacakları konu üzerine bir lisans tezi yazarak konu hakkında bilgi sahibi olabilirler. Bir sonraki aşama Yüksek Lisans Tezidir. Lisans tezinden farklı olarak Yüksek Lisans tezinde öğrencinin bilime bir katkı yapması beklenmektedir. Çünkü Lisans tezi ile birlikte akademik çalışma yöntemlerini kavramış olan öğrenci bu aşamada bir konu üzerine uzmanlaşmaya başlamıştır. Yüksek Lisans tezlerinin bilime katkı yapması beklenmektedir ancak bir problemi farklı bir örneklemde ele alınabilmektedir. Doktora tezleri daha kapsamlı olmamasının yanı sıra tamamen özgün bir yapıda olmalıdırlar.

Tezlerde istatistiksel araştırma yöntemleri kullanılması gerekmektedir. Tamamen belli bir konu üzerinde durmayı amaçlayan doktora tezlerinin yazımında yabancı kaynak kullanım oranının yüksek olması da oldukça önemlidir. Tez yazarken karşınıza bir takım kavramlar ortaya çıkmaktadır. Literatür, Hipotez, Teori, Yasa  vb. gibi kavramlar konuya yabancı olan kişilerin sıklıkla karıştırdığı kavramlardır.

önce , wpntr tarafından
Online Destek
1
Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba,
İzmir Tez Merkezine Hoş Geldiniz...