çeviri

Çeviri ve Redaksiyon Hizmetleri

Çeviri hizmetlerimiz İzmir Tez Merkezi olarak sosyal bilimler, eğitim bilimleri, tıp-sağlık bilimleri ve mühendislik gibi birçok alanda profesyonel şekilde sunulmaktadır. Tezler ve makalelerin tümünün çevirileri yanı sıra tez özetleri ve makalelerin genişletilmiş özetleri kaliteli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Akademik alanda yapılan çalışmalar için yürüttüğümüz çeviri işlemlerinde en doğru sonuçlara ulaşabilmek ve yayınların niteliğini koruyabilmek için deneyimli kadromuz ile yurt içi ve yurt dışında hizmet vermekteyiz. İngilizceden Türkçeye ve Türkçeden İngilizceye çeviri titiz bir çalışma gerektirmektedir. Özellikle tez çevirileri ve uluslararası alanda hakemli dergilerde yayınlanacak makalelerin çevirileri eksiksiz ve doğru terimlerin seçimiyle konunun ana hatlarını vurgulayacak şekilde okuyuculara sunulmalıdır. Üniversitelerde lisans bitirme tezleri, yüksek lisans tezleri, doktora ve uzmanlık tezlerinin çevirilerinde imla ve dil bilgisi kurallarını gözeterek akademik çevirilerinizi zamanında teslim ediyoruz. Bunu yaparken sizlerin emeği olan çalışmaların gizliliğine öncelik veriyoruz.

İngilizce Çeviri

Ülkelerin ve kültürlerin yeni teknolojiler sayesinde birbirine yakınlaşması ve iletişim gücünün artması tercüme ve çeviri ihtiyacının da çoğalmasına yol açmıştır. En fazla ihtiyaç duyulan çeviri dili İngilizcedir. Her gün yüz binlerce kelime İngilizce’ye ya da İngilizce’den diğer dillere çevrilmektedir. İngilizce’nin küresel bir dil haline gelmesinin bu durum üzerindeki etkisi büyüktür.

İngilizce çeviri yapan firmalar tarafından en yoğun şekilde İngilizce yazılı çeviri hizmetleri verilmektedir. Burada akademik makalelerin, tezlerin ve sunumların İngilizce olarak hazırlanması gerekliliği önemli bir etken olmuştur. Bu hizmeti veren İngilizce çeviri yapan firmaların seçkin bir çevirmen kadrosuna sahip olması gerekmektedir. Aksi halde İngilizce tercüme yapılan içeriklerin kalitesi düşük olacaktır ya da anlaşılamayacaktır. Bu nedenle tercüme ofisi seçiminin çok dikkatli yapılması gerekmektedir.

Çalıştığımız tüm tercümanlar dillerindeki uzmanlığı kanıtlamış ve tecrübeleri ile sektörde kendilerini ispatlamış kişilerdir. Bu sebeple belgelerinizde kullanılan dil son derece akıcı ve kaliteli olmaktadır. Gramer ve dil bilgisi kurallarına uyularak hazırlanmış belgeler başarılı sonuçlar vermektedir. Çevirmenlerimiz İngilizce diline son derece hakim bir kadrodan oluşturulmuştur. Tercümanlarımız uzman editör ve redaksiyon ekibimiz ile ortak çalışmaktadır. Tercümenin kalitesi ve doğruluğu için Türkçe ve İngilizce dilindeki uzmanlarımız belgeyi tekrar kontrol etmekte ve eksik yerleri redakte etmektedirler. Bu sayede gramer hataları, yazım yanlışları, noktalama hataları gibi tüm problemler ortadan kaldırılmaktadır.

Redaksiyon Hizmeti

Çeviri hizmetinin yanında çalışmaların akademik bütünlüğü açısından redaksiyon hizmeti de sunuyoruz. Redaksiyon, çevirisi tamamlanan veya yazılmış bir metnin dil, anlatım, içerik gibi yönlerden gözden geçirip düzelterek yayıma hazır duruma getirilmesidir. Özellikle yüksek öğrenimde tez ve makalelerin içeriğindeki yabancı kaynakların kullanımının artan önemi ile redaksiyon talebi ve metinlerin doğruluğunu garanti altına almayı amaçlıyoruz. Akademik çeviri ve redaksiyon taleplerinizde hızlı geri bildirimlerle fiyat teklifleri alabilirsiniz. Çevirisi veya redaksiyonu yapılacak metinleri içeren dosyalarınızı hangi formatta olursa olsun mail olarak bize iletebilirsiniz.

Yapmış olduğumuz çevirilerin dijital baskı işlemleri ve ciltleme işlemleri de yapılmaktadır.

Çevirilerinizi bize ulaştırmak için e-mail adresimizi kullanabilir veya gerekli dosyalarınızı yanınıza alarak ofisimizde yüz yüze konuşma imkanı bulabilirsiniz.

Zamanlama, Ücretlendirme ve Hizmet Kalitesi

Zamanlama konusu öncelikli prensiplerimiz arasındadır. Planlamalarımızı doğru yaparak, çevirilerinizi zamanında ve profesyonel bir biçimde teslim etmek bizim için önemlidir. Yapılacak çevirinin profesyonelliği kadar ücretlendirilmesi de önemlidir. Bu nedenle çevirileriniz ile ilgili uyguladığımız fiyat politikasını sizlere en uygun olacak şekilde ayarlamayı planlamaktayız. Siz değerli müşterilerimizin tek bir defaya mahsus değil, sürekli çözüm ortağı olmayı planlamaktayız. Bu nedenle her bir projeye aynı heyecanla yaklaşır ve en iyi şekilde çözümleyerek kalitemizi her zaman ispatlarız.

Online Destek
1
Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba,
İzmir Tez Merkezine Hoş Geldiniz...